Kadın Hastalıkları ve Doğum

 

kadin

Genel Jinekoloji Hizmetleri

Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yapılarak, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının da başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Hastalıklara neden olan enfeksiyonlar başta olmak üzere,

– Gebelik takibi
– Menopoz
– Kasık ağrısı,
– Adet düzensizliği,
– Jinekolojik kanserlerin erken teşhisi,
– PAP-smear testi,
– Kolposkopi,
– İnfertilite,

Kadın doğum bölümümüzde yapılmaktadır.

Tıp merkezimizde, takip sürecinin ardından, doğumunu gerçekleştirdiğimiz tüm bebeklerimize de en az annelerimiz kadar iyi bakmayı hizmetlerimizin bir parçası olarak görüyoruz.

Merkezimizde, bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu bakımı, uzmanlığının yanı sıra şefkat duygusuyla sunan doktor ve hemşire kadrosuyla hizmet verilmektedir. Bebekler doğmadan önce olduğu gibi, doğduktan sonra da Şifa Tıp Merkezi’nde profesyonel ilgisi altında bulunuyorlar.

İnfertilite (kısırlık) tedavileri nelerdir?

Öncelikle çiftlere infertilite tedavisinin uzun bir süreç alabileceği en baştan açıklanmalıdır ve sabırlı olmanın önemi anlatılmalıdır. Kısırlık tedavisinde bir tedavi protokolünü en az 6 ay sürdürmek gerekir.

İnfertilite tetkikleri tamamlandıktan sonra bulunan probleme göre bir tedavi şekli planlanır.

Gebelik ve Yüksek Riskli Hamilelik Takip Hizmetleri

Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile gerçekletilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, şeker tarama testi, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörizasyon gibi incelemeler bulunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisinden, tüp bebek’e kadar pek çok alanda hizmet veriliyor.

Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Menopoz, bilimsel yaklaşımın ve hassasiyetle de eğilinilmesi gereken, kadınların yaşamındaki özel dönemlerden biridir. Merkezimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde hastaların menopoz dönemini sağlıklı ve rahat geçirebilmeleri için gerekli tedaviler gerçekleştirilmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının tanısı amacıyla kemik taramısı da tıp merkezi bünyesinde yapılarak hastalar üzerindeki etkilerinin en aza indirilmesi konusunda da Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüzün hekimi tedavileri planlamaktadır.

Jinekolojik Onkoloji Takipleri

Jinekolojik kanserler, üreme sistemine ait yüksek risk oluşturan kötü huylu oluşumlar detaylı şekilde incelenmekte ve hem cerrahi hem de medikal tedaviler planlanmaktadır.